Монарда діє як м'яке протиглисний засіб, причому на відміну від інших (сантониновой полину, цитварного полину або синтетичних препаратів) не викликає отруєння при передозуванні. Найважливішою особливістю монарди є стимуляція серцевої діяльності і здатність знімати серцеві неврози, що пояснюється вмістом у листках і квітках флавоноїдів і вітаміну С. Антоціани володіють діуретичною дією, а також зміцнюють стінки капілярів і розширюють коронарні судини серця.
Ялтинський НДІ фізичних методів лікування і медичної кліматології випробував і отримав авторські свідоцтва на використання монарди,як радіозахисного засобу, для лікування бронхіальної астми, хронічних бронхітів та трахеїтів, як засобу, що сприяє приживлению чужорідних тканин, і як консервант крові. Наявність в ефірному маслі флавоноїдних речовин, що володіють сильним антисептичну і протизапальну дію, пояснює її ефективність проти різних збудників хвороб (бактерій, грибків, найпростіших та ін.
Проти сальмонели. Дві столові ложки подрібненої сировини монарди залити двома склянками окропу. Остиглий настій процідити і пити протягом дня.
- монарда здатна лікувати променеву хворобу і захищати від радіації. Людям з променевою хворобою рекомендується пити чаї з цією рослиною .
- такий чай допомагає людям з онкологічними захворюваннями після хімічної терапії
- Зазвичай монарду додають рослинні збори для: Лікування запалень слизових оболонок порожнини рота, полоскання горла при ангінах.
- Вмивання при акне, підліткових прищах і різних бактеріальних захворюваннях шкіри, в тому числі і грибка стопи.
- Пиття при харчових отруєннях, проносах, пов'язаних з вживанням несвіжої їжі;
- Промивання ран, та антисептичних примочок на них;
- Лікування врослого нігтя і наривів.
- Миття волосся при жирній себореї шкіри голови (лупа)
- Промивання очей при кон'юнктивіті.
- Спринцювання при різних запальних гінекологічних захворюваннях.
- Ножних ванн при пітливості ніг, бактеріальних захворюваннях, пов'язаних з цією проблемою.
- Крім того, екстракт монарди застосовують для лікування паразитарних захворювань, тимол має глистогінну дію, але використовують його найчастіше спільно з іншими рецептами.
- Відвар рослини, а також всі його частини, багаті вітаміном З, і вітамінами В1 і В2, що дозволяє використовувати монарду в якості м'якого стимулює імунітет кошти. Застосовуючи рослина для профілактики застуди, його найчастіше заварюють в чорний або зелений чай з розрахунку третину монарди на частину заварки.
- Про дивовижні властивості рослини першими дізналися індіанці Північної Америки. Серед цінних властивостей монарди виділяють наступні ефекти: lжаропонижающее засіб рослинного походження; позбавляє від болю в шлунково-кишковому тракті; застосовують при захворюваннях ротової порожнини, горла; при метеоризмі виступає як вітрогінний засіб; поглинає радіацію, як допоміжний захід при хіміотерапії.
Розкладені в приміщенні сухоцвіти вбивають бактерії.
Допомагає боротися з грибком, усуває запахи. Настоянки знімають запалення при вугрової висипки. При застудах роблять цілющий противірусний чай. Жінки додають сировину в маски, як антивіковий омолоджуючий засіб. На прикладі народної медицини, салони краси та масажні кабінети використовують ефірні масла монарди, як тонізуючий і розслаблюючий засіб.
- Ціна: 130 ₴