Відвар і настій василістник малого володіють антибактеріальною, протипухлинну, загальнозміцнюючу, сечогінну, проносну і ранозагоювальну дію.
Настоянка василістник малого була рекомендована в якості серцево-судинного засіб при гіпертонії, проте в даний час у науковій медицині застосування не знаходить. трава містить фітонциди, причому більшою активністю володіють листя
. Ефірний екстрат василістник малого чинить бактерицидну дію на грампозитивні і грамнегативні бактерії, що використовувався в хірургічній практиці, але і цей препарат не був включений в перелік лікарських препаратів, дозволених до застосування в із-за неоднорідності складу сировини василістник малого з різних місць збору, недостатньої вивченості рослини та інших причин.
Клінічними випробуваннями встановлено, що настої і відвари можуть бути рекомендовані в акушерсько-гінекологічній практиці, при гострих інфекціях (кір, віспа, тиф, дифтерія, туберкульоз легенів і шкіри, сибірська виразка, малярія, сифіліс). трава входить до складу Здренко для лікування онкологічних захворювань, папиломотоза сечового міхура і анацидних гастритів.
У народній медицині крім того, настої і відвари василістник малого приймають при жовтяниці, шлунково-кишкових захворюваннях, епілепсії, головних болях, порушенні обміну речовин, при слабкому зорі.
На Алтаї василистник малий називають сріблянкою, хінної травою, девятиколенником. Настій трави і кореня пили «від тиску серця, блювання, від надсады», «Антонова вогню» при золотусі, лишаях, лихоманці, коли закладає груди, від ломоти, «якщо обносить голову», поїли вагітних від печії. Припарки трави робили від ногтееда» (панарицію), для загоєння ран і хвороб суглобів.
Основні | |
---|---|
Країна виробник | Україна |
- Ціна: 45 ₴