.Користь гвоздики
- Антибактеріальну властивість гвоздики. Крім основних і поширених патогенів людини, екстракт гвоздики показав свою ефективність навіть проти специфічних бактерій, що поширюються з холерою.
- Покращує секрецію травних ферментів. Тобто гвоздика позитивно впливає на роботу шлунково-кишкового тракту, а також ефективна в боротьбі з метеоризмом, розладами шлунка та токсикозами різної етіології.
- Антимутагенна властивість гвоздики. Біохімічні сполуки, що входять до складу гвоздикового екстракту, здатні контролювати мутагенні процеси, перешкоджаючи змін генетичного складу ДНК і тим самим попереджаючи мутації.
- Протизапальну властивість гвоздики. Дослідження, проведені на лабораторних щурах, показують, що наявність евгенолу в хімічному складі цієї рослини, обумовлює його протизапальну дію, а також саме евгенол володіє здатністю знижувати рівень болю, стимулюючи відповідні рецептори.
- Імуностимулюючу властивість гвоздики. Аюрведа описує гвоздику, як рослина, зміцнює імунну систему, шляхом здатності збільшувати кількість лейкоцитів, тим самим збільшуючи гіперчутливість уповільненого типу.
- Антиканцерогенну властивість гвоздики. Дослідження показали, що гвоздика ефективна в боротьбі з раком легенів на ранніх стадіях його розвитку.
- Гепатопротекторну властивість гвоздики. У бутонах міститься велика кількість антиоксидантів, які ідеально захищають органи від негативного впливу вільних радикалів, особливо печінки
- Сприяє збереженню кісткової тканини. Водно-спиртові екстракти гвоздики включають в себе евгенол і його похідні, які особливо корисні для збереження кісткової порожнини, мінеральних речовин у кістковій тканині, а також ці хімічні сполуки сприяють збільшенню міцності кісткової тканини у разі остеопорозу.
- Стимулює статевий потяг. Здавна відомо, що гвоздика є досить сильним афродизіаком, які відомі препарати подібного призначення.
- Болезаспокійливу властивість гвоздики. Дуже ефективна гвоздика в боротьбі з будь-яким видом болю, особливо зубний.
-
Гвоздика від головного болю
Бутони гвоздики допоможуть значно зменшити головний біль. Для цього необхідно кілька бутонів подрібнити до порошкоподібного стану і змішати з такою ж кількістю кам'яної солі, отриману суміш додати в стакан молока в пропорції 1 ч. л. суміші на 200 г молока. Таке смачне і ароматне ліки ефективно і швидко знімає головні болі різного характеру.
Гвоздика для порожнини рота
Екстракт гвоздики рекомендовано використовувати як ополіскувач для порожнини рота з метою запобігання розвитку патогенної флори, а також в якості добавки до зубної пасти. Водний настій гвоздики для полоскання порожнини рота готується наступним чином: гвоздику залити водою в пропорції 1 ч. л. на 200 г, довести до кипіння і дати настоятися протягом 1 -2 годин. Також зубчики гвоздики корисно жувати для свіжості дихання та профілактики пародонтозу.
Гвоздика при порушення менструального циклу
Здавна гвоздика відома, як відмінний інструмент, що підвищує тонус матки і нормализирующий менструальний цикл. Для цього в народній медицині використовували відвар гвоздики, приготований таким способом: 1 ст. ложку порошку подрібнених зубчиків гвоздики необхідно залити 1 л киплячої води і дати охолонути. Відфільтрований відвар необхідно приймати по 50 мл перед сном протягом 7-10 днів.
Увага! Категорично забороняється використовувати екстракти, відвари, настоянки, приготовані на основі гвоздики вагітним жінкам, так як гвоздика стимулює тонус матки і тим самим може викликати передчасні пологи.
Гвоздика при кон'юнктивіті
Для лікування кон'юнктивіту рекомендовано використовувати водний відвар гвоздики, заварений з розрахунку 1 ч. л. на 0,5 л води. Використовувати такий розчин необхідно у вигляді крапель тричі на добу за 3-4 краплі в обидва ока.
Основні | |
---|---|
Країна виробник | Індія |
- Ціна: 100 ₴